Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie ponownie szkołą ze Srebrną Tarczą

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 stycznia 2022

Portal edukacyjny Perspektywy po raz 24 przygotował ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych.
W tegorocznym Rankingu Techników Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły zajął 219 miejsce, co oznacza, że możemy poszczycić się Srebrną Tarczą.

W rankingu wojewódzkim zajmujemy 6. miejsce.

Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W rankingu 2022 Kapituła analizowała wyniki 1256 liceów ogólnokształcących (spośród 2270 działających w kraju) i 1165 techników (spośród 1863), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Źródło: https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings

Autor: Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Srebrna Tarcza

    Srebrna Tarcza