Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Światowy Dzień Krwiodawcy

życzenia

14 czerwca 2024


Powszechny Program Szczepień przeciw HPV

Przejdź do - Powszechny Program Szczepień przeciw HPV

Z danych z kwietnia 2024 roku wynika, że w programie szczepień ochronnych w 2024 r. realizowane są głównie drugie dawki szczepionki. Średnio 3-krotnie mniej 11-latków szczepiło się miesięcznie w pierwszym kwartale 2024 r. niż w 3 i 4 w 2023 r. Mimo pozornej dostępności programu, obecność przeszkód zmniejszających ich efektywność prowadzi do utraty jego potencjału i wpływa na mniejszą liczbę kobiet i mężczyzn, którzy mogą nie zachorować na raka HPV – zależnego w przyszłości. 

13 czerwca 2024


Koniec roku akademickiego Studentów MUTW

Przejdź do - Koniec roku akademickiego Studentów MUTW

Wczoraj Studenci Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki 2023/2024. Uroczystość, na którą zostali zaproszeni parlamentarzyści, władze samorządowe województwa warmińsko-mazurskiego oraz powiatu, a także przedstawiciele miast i gmin była okazją do podsumowań całorocznej pracy studentów, podziękowań i gratulacji.  

6 czerwca 2024


Czytaj więcej o: Koniec roku akademickiego Studentów MUTW

Ogłoszenie

Na podstawie art. 113 ust. 5, 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4, art. 124a ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j. t. Dz. U. z 2023 r. poz.344)

Starosta Mrągowski 

zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania w celu ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków, jako działka nr 14-74/5, obręb Młynowo, gmina Mrągowo, której stan prawny jest nieuregulowany.

12 czerwca 2024

Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami


Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Laureaci 3. edycji konkursu „Tak dotyka mnie świat”

Przejdź do - Laureaci 3. edycji konkursu „Tak dotyka mnie świat”

4 czerwca br. w  Mrągowskim Centrum Kultury odbyła się 3. edycja konkursu „Tak dotyka mnie świat”.  Coroczny konkurs adresowany jest do uczniów mrągowskich szkół ponadpodstawowych, którzy pragną wyrazić swoje emocje, impresje dotyczące otaczającego  świata.  Prezentacje, w pięciu kategoriach: literatura, teatr, film, animacja i piosenka, oceniało jury w składzie: Agnieszka Michalska - aktorka, pomysłodawczyni konkursu,  Andrzej Czamara - muzyk, gitarzysta zespołu „Czerwony Tulipan" oraz Mariusz Więcek - pochodzący z Mrągowa poeta, reżyser, scenarzysta.

5 czerwca 2024


Czytaj więcej o: Laureaci 3. edycji konkursu „Tak dotyka mnie świat”

I Charytatywny Bieg Dookoła Jeziora Czos

Przejdź do - I Charytatywny Bieg Dookoła Jeziora Czos

W najbliższą niedzielę, tj. 9 czerwca w godz. 11:00-15:00 na Skwerze Jana Pawła II w Mrągowie odbędzie się I Charytatywny Bieg Dookoła Jeziora Czos oraz Rodzinny Festyn Charytatywny Razem dla Ines.

Celem akcji jest pomoc 8-letniej Ines Chlubickiej, mieszkanki Mrągowa, która urodziła się z wadą serca TGA przełożenie wielkich pni tętniczych.

4 czerwca 2024


Czytaj więcej o: I Charytatywny Bieg Dookoła Jeziora Czos

Dzień dziecka z wizytą w przedszkolu

Przejdź do - Dzień dziecka z wizytą w przedszkolu

Mimo, iż Dzień Dziecka wypadł tym razem w sobotę, władze Powiatu nie zapomniały o najmłodszych mieszkańcach naszego regionu. Starosta Mrągowski Waldemar Cybul wspólnie z Wicestarostą Jackiem Kiślukiem odzwiedzili przedszkolaków, aby złożyć im życzenia i przy tej okazji wręczyć słodki upominek oraz wyjątkowe kolorowanki.

3 czerwca 2024


Czytaj więcej o: Dzień dziecka z wizytą w przedszkolu

Zaproszenie na spotkanie

zaproszenie

28 maja 2024

Urząd Miejski w Mrągowie


Czytaj więcej o: Zaproszenie na spotkanie

Konkurs "Matematyka po angielsku"

Przejdź do - Konkurs "Matematyka po angielsku"

24. maja 2024 r. w szkole Podstawowej w Baranowie obył się Powiatowy Konkurs "Matematyka po angielsku". Powiat Mrągowski, który objął wydarzenie honorowym patronem i udzielił wsparcia finansowego reprezentował Wicestarosta Jacek Kiśluk. Konkurs skierowany był do uczniów z klas V-VIII.

27 maja 2024


Czytaj więcej o: Konkurs "Matematyka po angielsku"

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Mrągowie

Przejdź do - Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Mrągowie

W dniu dzisiejszym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka. Podczas wydarzenia wielu zasłużonym funkcjonariuszom nadano odznaczenia, awansowano na wyższe stopnie, wyróżniono,  a także przekazano liczne gratulacje i życzenia. 

24 maja 2024


Czytaj więcej o: Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Mrągowie