Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!

Przejdź do - DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!

 

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii – programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.

 

Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz  Krzysztof Ignaczak.

 

Pierwsza edycja Drużyny Energii obejmie zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez pięć miesięcy, od grudnia do kwietnia, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi pełen wyzwań sportowy turniej, sprawdzający umiejętności młodych zawodników.

 

18 października 2017

Mateusz Golianek


Czytaj więcej o: DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!

Młodzieży z Łodzi i niemieckiej Bawarii z wizytą w firmie TERMIK Sp. z o.o.

Przejdź do - Młodzieży z Łodzi i niemieckiej Bawarii z wizytą w firmie TERMIK Sp. z o.o.

Rodzinna Firma "Termik" Sp. z o.o. Pana Jana Łuńskiego z siedzibą w Marcinkowie na terenie powiatu mrągowskiego jest znaczącym polskim producentem wysokiej jakości elementów grzewczych. A od dnia dzisiejszego w ramach współpracy z Koncernem BOSCH otworzyła swoje podwoje dla młodzieży z Łodzi i niemieckiej Bawarii. Uczniowie techników elektrycznych uczą się od najlepszych.

17 października 2017


Spotkanie z historią cz. IV

16 października 2017


Zaproszenie na Koncert Hubertowski

W niedzielę 22 października 2017 roku o godzinie  12.15 w Kościele Ewangelickim w Warpunach odbędzie się Koncert Hubertowski.

16 października 2017

Ks. Prałat dr R. Jodko


Czytaj więcej o: Zaproszenie na Koncert Hubertowski

Sportbonus Dzieciom: Dołącz i spełniaj sportowe marzenia swojej pociechy!

Warszawa, 11 października 2017 r.

Sportbonus Dzieciom: Dołącz i spełniaj sportowe marzenia swojej pociechy!

Największa akcja społeczna w historii polskiego sportu wystartowała. Już od dziś można głosować na drużyny młodzieżowe, by pomóc im spełnić marzenia i wygrać unikalne nagrody. Dzięki udziałowi w programie Sportbonus Dzieciom pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rodzice mogą realnie wspierać zespoły, w których trenują ich pociechy.

Wspólna zabawa podczas akcji Sportbonus Dzieciom to szansa na spełnienie sportowych marzeń wszystkich dzieci. Rodzice mogą głosować na zespoły swoich pociech na stronie www.sportbonus.pl – wystarczy zaznaczyć odpowiednią drużynę, podać swoje imię oraz numer telefonu i gotowe. W kolejnych etapach akcji rodzice będą mogli gromadzić jeszcze więcej punktów także w inny sposób, o czym poinformujemy już w najbliższych tygodniach.

Jeśli drużyny, na którą chcemy zagłosować nie ma jeszcze w programie, to nic straconego. Warto zapoznać trenera z akcją, bo Sportbonus Dzieciom to nie tylko zabawa i emocje, ale też realnie wsparcie dla klubów i nagrody dla dzieci. Każdy klub, który uzbiera 30 głosów rodziców, otrzyma nagrodę gwarantowaną: spersonalizowaną aplikację do kontaktu rodziców z trenerami, dzięki której w łatwy sposób opiekunowie dowiedzą się o godzinach treningów czy postępach pociech, a także obejrzą zdjęcia z treningów.

Kluby będą też rywalizować o nagrody w tygodniach tematycznych: rodzice z najaktywniejszych drużyn wygrają dla swoich pociech m.in.: wyjazd na zimowisko, profesjonalny sprzęt sportowy, bilety na Wielką Krokiew czy mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nagrodą główną dla najlepszych w całej akcji będzie spotkanie z Olimpijczykami przed ich wyjazdem na igrzyska w Pjongczangu.

 

16 października 2017


Czytaj więcej o: Sportbonus Dzieciom: Dołącz i spełniaj sportowe marzenia swojej pociechy!

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydatów na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Mrągowie

Przejdź do - Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydatów na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Mrągowie

5 października 2017

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego


"Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 1773N na odcinku Krutyń-Krutyński Piecek - Etap I"

Przejdź do - "Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 1773N na odcinku Krutyń-Krutyński Piecek - Etap I"

5 października 2017

Powiatowy Zarząd Dróg w Mrągowie


Przebudowa drogi powiatowej nr 1749N Muntowo - Kosewo – Etap I

Przejdź do - Przebudowa drogi powiatowej nr 1749N  Muntowo - Kosewo – Etap I

5 października 2017

Powiatowy Zarząd Dróg w Mrągowie


Informacja o wszczęciu postępowań przetargowych - dofinansowanie z PROW/ LGD

Powiatowy Zarząd Dróg w Mrągowie wszczyna postępowania przetargowe dla robót budowlanych, które zostały dofinansowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.
 
 Przebudowa drogi powiatowej nr 1749N Muntowo - Kosewo – Etap I

5 października 2017

Anna Zyśk


Czytaj więcej o: Informacja o wszczęciu postępowań przetargowych - dofinansowanie z PROW/ LGD

Termomodernizacja I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie i Mrągowskiego Centrum Kształcenia

Powiat Mrągowski otrzymał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 4 Efektywność energetyczna, Działanie 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków, Poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych dofinansowanie w kwocie 2.773.127,57 zł. Całość zadania planowania jest w wysokości 3.449.334,88 zł.

Wniosek złożono na zadanie pn.: „Poprawa efektywności energetycznej w obiektach oświatowych Powiatu Mrągowskiego”.

2 października 2017


Czytaj więcej o: Termomodernizacja I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie i Mrągowskiego Centrum Kształcenia