Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Obwieszczenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

Przejdź do - Obwieszczenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

z dnia 12 lipca 2021 r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

 

14 lipca 2021


Czytaj więcej o: Obwieszczenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

KOMUNIKAT

ĆWICZENIE RENEGADE - w dniach 17-21 maja 2021 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

14 maja 2021

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego


KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17 maja 2021 r. zostanie uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych na terenie powiatu mrągowskiego, który mieścić się będzie w:

Mrągowskim Klubie Seniora

ul. Sienkiewicza 16

11-700 Mrągowo

Rejestracji na szczepienie w ww. punkcie można dokonać:

  • bezpośrednio w punkcie pod numerem telefonu 508-560-775,
  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię pod numerem telefonu 989. Do zapisu potrzebny jest nr PESEL oraz numer telefonu komórkowego,
  • przez elektroniczną e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl,
  • SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści SZCZEPIMYSIE.

13 maja 2021


Czytaj więcej o: KOMUNIKAT

INFORMACJA

Informujemy, że Wieloprofilowe Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu uzyskało w dniu 28.04.2021 r. wpis na listę laboratoriów Covid i wykonuje bezpłatne testy RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 w ramach umowy z NFZ. W szpitalu funkcjonuje również Punkt Pobrań.

Badania są wykonywane metodą automatyczną na analizatorze Abacus Genomera CDX przez doświadczonych diagnostów laboratoryjnych, a wynik badania jest dostępny do 8 godzin od dostarczenia materiału do laboratorium. W laboratorium można również wykonać pełen wachlarz testów w kierunku SARS- CoV- 2 prywatnie.

13 maja 2021


KOMUNIKAT

W związku z przeniesieniem obsługi zgłoszeń alarmowych wpływających na numer 998 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie informujemy, iż dnia 14 maja 2021 roku o godz. 12.00 nastąpi przekierowanie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.

Zgodnie z ustawą o systemie powiadamiania ratunkowego, docelowo odbiór zgłoszeń wpływających na numer alarmowy 998 odbywać się będzie w centrach powiadamiania ratunkowego (CPR).

19 kwietnia 2021


KOMUNIKAT - sezon zimowy

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym przypominamy, że wszelkie informacje dotyczące utrudnień na drogach bądź innych zagrożeń, a także ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne umieszczane są w Regionalnym Systemie Ostrzegania (RSO).

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych o numerze 800 165 320, pod którym osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

18 grudnia 2020

Anna Leoniuk - Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego


Czad – cichy zabójca!

Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

OSTRZEGAMY!

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.

18 grudnia 2020

Anna Leoniuk - Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego


Czytaj więcej o: Czad – cichy zabójca!

KOMUNIKAT

W związku ze zbliżającą się 81 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej informuję, że w dniu 1 września 2020 roku o godzinie 12:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy ( syrena sygnał ciągły na czas 1 minuty ), w celu jej upamiętnienia.

27 sierpnia 2020

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mrągowie


Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie mrągowskim

7 kwietnia 2020


Koronawirus - aktualne komunikaty i wiadomości

7 kwietnia 2020