Zagraniczne staże młodzieży z Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 października 2019

Od wielu lat uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie mają okazje odbyć staże u zagranicznych pracodawców. Do tej pory odbywały się one w ramach europejskiego Programu Erasmus+. Tym razem, na takie staże, Starostwo Powiatowe w Mrągowie otrzymało dofinansowanie ze środków programu POWER - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który jest współfinansowany z EFS w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Złożony wniosek przeszedł procedurę konkursową i otrzymał dofinansowanie w wysokości 150 tys. euro (637.800 zł). Realizowany w Zespole Szkół Nr 2 w Mrągowie projekt pn. „Mobilność międzynarodowa szansą na nowe umiejętności” obejmie wsparciem 52 uczniów, którzy w okresie dwóch lat odbędą 4-tygodniowe staże zawodowe w Hiszpanii i Irlandii. Szanse na taki wyjazd będą mieli uczniowie klas drugich i trzecich we wszystkich zawodach, w których kształci szkoła.

W tym tygodniu rozpoczęła się właśnie rekrutacja na przyszłoroczny wyjazd (marzec/kwiecień) do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Rekrutacja dotyczy uczniów w zawodach technik logistyk i technik ekonomista. Niestety, ale liczba miejsc jest ograniczona (10 osób) i do wyjazdu zostaną zakwalifikowani uczniowie spełniający warunki formalne i z największą liczbą uzyskanych punktów przed komisją Rekrutacyjną.

W tym roku szkolnym (kwiecień/maj 2020) jeszcze jedna grupa uczniów wyjedzie na staże do Hiszpanii, do Granady. Będzie to 16 osobowa grupa techników: żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa i obsługi turystyki. Rekrutacja została zaplanowana na początek listopada br.

W roku 2021 naszą młodzież czekają dwa wyjazdy: do Irlandii i do Hiszpanii.

Wyjazdy na staże zagraniczne są w całości dla uczniów bezpłatne. Odbędą również bezpłatnie zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego. Na miejscu w czasie wolnym czekają na nich ciekawe wycieczki  i poznawanie regionów, gdzie będą przebywać. Otrzymają także kieszonkowe na drobne wydatki.

Regulamin i stosowne formularze znajdują się na stronach szkoły i Starostwa.

 

plakat