Bezpłatne badania USG kobiet w ciąży i dzieci do 12 m-ca życia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 kwietnia 2015

Darmowa Szkoła Rodzenia, bezpłatne i bez skierowania badania USG kobiet w ciąży i noworodka, ECHO serca dzieci do 12 miesiąca życia, specjalistyczne badania laboratoryjne, porady laktacyjne – to dodatkowe świadczenia, które od marca 2015 r. oferuje Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

 

W placówce uruchomiono projekt "Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego", który korzysta z dofinansowania w kwocie 6.717.920 PLN pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Wkład własny, pochodzący ze środków budżetu miasta Olsztyna wynosi 1.679.480 PLN. Łączna kwota projektu to 8. 397.400 PLN.

"Dzięki projektowi ponad 2000 kobiet w ciąży oraz 3800 dzieci będzie miało możliwość skorzystania ze specjalistycznych badań, które powodują ochronę i wzrost bezpieczeństwa przyszłej mamy i dziecka. Dodatkowo wykonamy pacjentkom prawie 81 000 badań laboratoryjnych "- powiedziała dyrektor Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk.

Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy z subregionu olsztyńskiego czyli Olsztyna oraz powiatów: olsztyńskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, szczycieńskiego oraz nidzickiego. "Pragnę zaznaczyć, że to jeden z największych projektów realizujących badania profilaktyczne dla przyszłych mam i dzieci do 12 m-ca życia, promujących ich zdrowy tryb życia w naszym regionie" - mówiła dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

 

źródło: Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie -  https://www.szpital.olsztyn.pl/3985,

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Badanie USG (źródło: http://www.szpital.olsztyn.pl/3985,)

    Badanie USG (źródło: http://www.szpital.olsztyn.pl/3985,)