Wydarzenia 6-10 sierpnia 2025
Artystyczne środy z MCK - FILCOWANIE WEŁNY NA MOKRO
Środa, 6 sierpnia 2025, godz. 12:00-15:00,
Filcowanie wełny na mokro rozwija zdolności manualne, kreatywność, zaprasza do świata ograniczonego jedynie wyobraźnią. Każdy z uczestników przy użyciu wełny, wody, mydła, pracy własnych rąk wyczaruje bransoletkę lub zakładkę do książki. Potrzebny jest tylko uśmiech, reszta będzie na miejscu.
UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY.
Szczegóły: https://mck.mragowo.pl/pl/news/info/3117/filcowanie-welny-na-mokro.html
Zgłoś się na następne warsztaty: https://mck.mragowo.pl/pl/news/info/3074/artystyczne-srody-z-mck-zgloszenia.html
Wakacyjne czwartki w bibliotece
Czwartek, 7 sierpnia 2025, godz. 10:00-11:00, Biblioteka Miejska w Mrągowie
Biblioteka Miejska w Mrągowie zaprasza na spotkanie "Poznajemy wóz i sprzęt strażacki. Spotkanie ze strażakami z KP PSP w Mrągowie".
Wstęp wolny.
Sprawdź Wakacyjne czwartki w bibliotece na sierpień: www.it.mragowo.pl/news/wakacyjne-czwartki-w-bibliotece-na-sierpien,0,6111,pl.html
Festiwal Kultury Kresowej
8-10 sierpnia 2025, Mały Amfiteatr, plac Unii Europejskiej, Mrągowskie Centrum Kultury, Skwer Jana Pawła II, amfiteatr nad jeziorem Czos, Kościół Świętego Wojciecha
Festiwal odbywający się od roku 1995 to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Ma duże znaczenie w pielęgnowaniu polskich tradycji kulturalnych, przypomina obrzędowość i dawne zwyczaje, podtrzymuje na duchu tych, którzy kulturę kresową zachowali przez lata. Wydarzenia w ramach Festiwalu Kultury Kresowej są bezpłatne, oprócz Koncertu galowego, który odbędzie się w sobotę 9 sierpnia o godz. 18:30 w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Zwieńczeniem Festiwalu będzie KONCERT REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO, który odbędzie się w niedzielę 10 sierpnia o godz. 16:00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos - wstęp bezpłatny.
Bilety w sprzedaży on-line: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl oraz stacjonarnie w Mrągowskim Centrum Kultury, ul. Warszawska 26 codziennie w godz. 12:30-19:30, tel. 89 743 34 66.
PROGRAM: https://mck.mragowo.pl/pl/page/130/festiwal-kultury-kresowej.html
V Wystawa Koni Ras Zimnokrwistych
niedziela, 10 sierpnia 2025 r., godz. 11:00, wieś Muntowo w Gminie Mrągowo
W programie: prezentacja i ocena koni, Wybór Czempiona Publiczności, konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych, przejażdżki na kucyku, rodeo, pokaz kaskaderski, punkty handlowe i gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich.
Wstęp wolny.
Festyn wiejski w Polskiej Wsi
Sobota, 9 sierpnia 2025 r., godz. 15:00, boisko Orlik w Polskiej Wsi w Gminie Mrągowo
W programie: muzyka na żywo, dmuchańce, malowanie kamieni, konkursy dla dzieci i dorosłych, tatuaże, Fotobudka 360, grochówka wojskowa, karkówka, kiełbasa, smalczyk ze swojskim chlebem, pierogi, ciasta, babka ziemniaczana, wata cukrowa, popcorn.
Wstęp wolny.
Kwiat Jabłoni - Letnie Turnusy
Przypominamy również, że są w sprzedaży bilety na Kwiat Jabłoni - Letnie Turnusy. Koncert odbędzie się w sobotę 23 sierpnia 2025 r. o godz. 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.
Bilety w sprzedaży on-line:
www.kupbilecik.pl
www.ebilet.pl
oraz stacjonarnie w Mrągowskim Centrum Kultury, ul. Warszawska 26 codziennie w godz. 12:30-19:30, tel. 89 743 34 66.





















