Festiwalowe Mrągowo, 27-30 lipca 2023

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lipca 2023

Wakacyjny szósty weekend w Festiwalowym Mrągowie wiąże się z legendarnym Piknikiem Country. Wydarzenia bezpłatne odbędą się na Skwerze Jana Pawła II, Pl. Unii Europejskiej oraz w Miasteczku Westernowym Mrongoville. Na biletowane koncerty zapraszam do amfiteatru nad jeziorem Czos.

27-30 lipca 2023 Piknik Country w mieście - wydarzenia bezpłatne

Westernowe granie z potańcówką

 •  czwartek, 27 lipca 2023, godz. 19:00
 •  Skwer Jana Pawła II w Mrągowie

Zagra zespół DROGA NA OSTROŁĘKĘ, z Wojtkiem Dudkowskim na czele. Nie zabraknie tańców liniowych, do których nauki i wspólnego tańca zaprosi zespół Silesian Line Dance.

Piknik Country w mieście

 • piątek, 28 lipca 2023
 • Plac Unii Europejskiej w Mrągowie

17.00 Orkiestra Dęta Mrongovia

Otwarcie Pikniku w Mieście
18.00 ALA BONCOL & Koalicja
19.30 DRINK BAR
21.30 ŚLAD

SCENA TANECZNA / pokazy i nauka tańca z SILESIAN DANCE
sobota, 29 lipca 2023
Plac Unii Europejskiej w Mrągowie                       

13.00 DROGA NA OSTROŁĘKĘ - akustyczny koncert z nową płytą
15.00 WYSTAWA: Dźwiękiem malowane - recital muzyczny i wystawa ZBIGNIEWA HOFMANA - przed budynkiem MCK/hol        
16.30 SILESIAN COWBOYS
18.15 Shota Adamashvili & ELECTRIC COWBOYZ
20.00 BLUEBERRY HILL
21.30 – 24.00 DYSKOTEKA COUNTRY do muzyki mechanicznej

SCENA TANECZNA / pokazy i nauka tańca z SILESIAN DANCE 

Ponadto:
godz. 11:00-16:00 Wystawa motocykli zabytkowych Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych Łapa Mrągowo - Klub Motocyklowy przy ul. Chopina 7 w Mrągowie (od promenady).

 • niedziela, 30 lipca 2023
 • Plac Unii Europejskiej w Mrągowie      

12.00 P A R A D A   C O U N T R Y ulicami miasta
12.15 warsztaty taneczne przygotowujące do udziału w rekordzie Polski w tańcu liniowym z zespołem tanecznym RODEO - ul. Sobczyńskiego
12.30 IFNOTNOW
14.00 12. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym
14.30 CAROLINE & THE LUCKY ONES
16.30 CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

Miasteczko Westernowe Mrongoville

 • piątek-sobota, godz. 12:00-17:00

Powrót Szarego Wilka - Wioska Indiańska w krainie Winnetou
Dzikie Konie Prerii - pokazy konne
Gry i zabawy z nagrodami
Atrakcje organizowane przez Fun-Park Mrągowo
Dj After Party

 • niedziela, godz. 12:00-21:00

Powrót Szarego Wilka
III Modern Cowboys Mrongoville 2023
Konkurs z nagrodami (najstarszy kierowca/największy silnik/najstarszy motocykl/inne)
Kowbojski posiłek dla uczestników parady (pożywna zupa kowbojska)
Mini Disco Show dla dzieci
Nagroda za najlepsze przebranie
Karaoke z nagrodami (dzieci/dorośli)
Zakończenie pikniku - występ zespołu Strefa 50

Piknik Country w amfiteatrze - wydarzenia płatne

PIĄTEK, 28 lipca 2023

W piątkowy wieczór wystąpi w specjalnym jubileuszowym koncercie (30 lat na scenie), Mariusz Kalaga nazywany nie bez racji polskim Roy Orbisonem, wraz zaproszonymi gośćmi, m.in. Zbigniewem Hofmanem, Czarkiem Makiewiczem, Katarzyną Jurasz.

Wydarzeniem stać się powinien występ sensacyjnej uczestniczki American IDOL 2023 występującej pod pseudonimem KAEYRA. Ta amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia, finalistka tego projektu, wystąpi z zespołem w repertuarze zawierającym piosenki zarówno autorskie, jak i aktualne światowe przeboje country.

Największe przeboje country pojawią się w koncercie zespołu Alabama Band z udziałem The Girls i JUCY.

Polską scenę country reprezentować będzie tego dnia przedstawicielka młodej sceny muzycznej - Klaudia MAGICA, która zaprezentuje się w dynamicznym, 30. minutowym recitalu.

Zwieńczeniem programu piątkowego będzie koncert finałowy „Konkursu Na Piosenkę Radia Kierowców”, podczas którego zaprezentują się wykonawcy 10 najlepszych, zakwalifikowanych przez Jury piosenek. W koncercie konkursowym wystąpią: Joanna Mioduchowska, Jan Manson, Zbigniew Hofman, Paulina Wróblewska, Rusty Pine, Jerzy Filar, Meritum, Klaudia Magica, Kasia Nova, Karolina Jastrzębska. Koncertowi, któremu patronatu udzieliło Polskie Radio S.A., Program I towarzyszyć będzie zespół Wheels Of Steel, który wystąpi także we własnym recitalu. Zapowiadają się zatem nie lada emocje!

W piątek z recitalem wystąpią: Czarek Makiewicz z Koltersami, Droga na Ostrołękę i Step By Step z Januszem Nastarowiczem i Gabrielą Mycielską.

SOBOTA, 29 lipca 2023

W sobotę czeka nas multimedialne widowisko, Benefis Korneliusza Pacudy pt. „Dwudziestka do setki” Ten znakomity dziennikarz, twórca ruchu countrowego w Polsce, obchodzi w tym roku 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny koncert. Posłuchamy wspomnień jubilata, obejrzymy fragmenty telewizyjnych wywiadów Korneliusza z największymi gwiazdami gatunku, a ich przeboje wykonają rodzimi artyści. Będą to najbardziej znane piosenki z repertuary Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Willie Nelsona i wielu innych.

W Benefisie poza Jubilatem udział wezmą: Gabriela Mycielska, Klaudia Magica, Paulina Wróblewska, JUCY, Marysia B., Lonstar, Tomasz Szwed, Waldemar Wiśniewski, Michał Milowicz, Janusz Nastarowicz, Wojciech Dudkowski, duet „Ślad” Mariusz Kalaga, Krzysztof Majkowski, Mirosław Kalisiewicz. Występom towarzyszyć będzie zespół festiwalowy pod kierunkiem Janusza Nastarowicza.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie JESSICA LYNN ze Stanów Zjednoczonych, wraz z zespołem. Ta mieszkająca w Nowym Yorku artystka, uważana jest za jedną z najbardziej obiecujących wokalistek młodego pokolenia. Piosenkarka, a także multi instrumentalistka, która występowała dotychczas w 14 krajach świata, kończyć będzie w Mrągowie swoje europejskie tournée. Wszędzie tam gdzie się pojawia tworzy niezwykle energetyczne show, nie bez powodu uzyskując przydomek „pani dynamit”. Nie inaczej będzie też na Pikniku!

W sobotę posłuchamy także ulubieńców publiczności mrągowskiej, Zbigniewa Hofmana z grupą Babsztyl, Czarka Makiewicza z Koltersami, Wojciecha Dudkowskiego z Drogą na Ostrołękę raz przedstawicielki naszej uzdolnionej młodzieży, tegorocznej laureatki w prestiżowych kategoriach plebiscytu „Dyliżane”, artystki country roku, wokalistki roku, instrumentalistki roku - Karoliny Jastrzębskiej z zespołem Caroline And The Lucky Ones.

Zwieńczeniem programu sobotniego będzie występ nowej polskiej formacji muzycznej, zespołu Step By Step z wokalistką Gabrielą Mycielską.

Koncertom towarzyszyć będą pokazy tańca liniowego w wykonaniu Zjednoczonych Sił Tanecznych, a gości napływających do amfiteatru witać będzie Honky Tonk Radio prowadzone przez Macieja Świątka i Jerzego Głuszyka

Koncerty Piknikowe prowadzić będą: Marin Kusy i Paweł Sztomke.

BILETY do kupienia on-line albo w Mrągowskiego Centrum Kultury od poniedziałku do niedzieli od godz. 12.30 do godz. 19.30, tel. 89 743 34 66.

Autor: Referat Promocji i Rozwoju Urząd Miejski w Mrągowie

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Plakat

  Plakat