Oferta pracy - Pośrednik Pracy Mrągowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 maja 2022

Wojewódzki Komendant OHP poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko: Pośrednik pracy/Pośrednik pracy-stażysta

Ogłoszenie o naborze nr KD-23/PP/2022 z dnia 26.05.2022 r. Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie, 10-165 Olsztyn, ul. Artyleryjska 3B,
www.warminsko-mazurska.ohp.pl.

Link do ogłoszenia:

Ogłoszenie w celu zastępstwa nieobecnego pracownika: tak/nie
WYMIAR ETATU: 1
LICZBA STANOWISK PRACY: 1
ADRES: Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP, 10-165 Olsztyn, ul. Artyleryjska 3B
MIEJSCE WYKONYWANIA PRACY: Młodzieżowe Centrum Kariery w Mrągowie
ADRES WYKONYWANIA PRACY: 11-700 Mrągowo, ul Przemysłowa 11

WARUNKI PRACY:
Rodzaj umowy - umowa o pracę
System i rozkład czasu pracy - jednozmianowa
System wynagradzania - czasowy

ZAKRES ZADAŃ:
1. Poszukiwanie pracodawców/miejsc praktyk dla uczestników OHP.
2. Działania dotyczące zawarcia umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.
3. Działania dotyczące monitorowania realizacji przygotowania zawodowego u pracodawców.
4. Pozyskiwanie miejsc pracy stałej i krótkoterminowej; rejestracja uzyskanych ofert pracy oraz zamieszczanie ich w ogólnopolskiej bazie ofert pracy.
5. Pośrednictwo pracy dla uczestników i absolwentów OHP oraz pozostałej młodzieży w wieku 15–25 lat zgłaszającej się bezpośrednio do MCK:

  • diagnozowanie potrzeb klienta w zakresie pośrednictwa pracy,
  • indywidualne spotkania konsultacyjno-informacyjne (celem zarejestrowania w bazie, zebrania informacji o kompetencjach i kwalifikacjach klienta w celu dopasowania ofert pracy, przedstawienia ofert pracy, przygotowania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy),
  • grupowe spotkania konsultacyjno-informacyjne dotyczące rynku pracy,
  • organizacja giełd pracy,
  • udzielanie wszystkim zainteresowanym informacji o wolnych miejscach zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej,
  • informowanie młodych ludzi o możliwościach wzięcia udziału w projektach, w tym projektach współfinansowanych z UE w ramach EFS realizowanych w OHP.

6. Udział w lokalnych i regionalnych targach pracy i edukacji (promocja działalności jednostek rozwoju zawodowego oraz działalności edukacyjnej OHP, profilaktyka niedostosowania młodzieży na rynku pracy).
7. Organizowanie przedsięwzięć edukacyjnych popularyzujących pośrednictwo pracy dla młodzieży oraz działalność OHP dla społeczności lokalnej przy współpracy z partnerami społecznymi.
8. Gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie młodzieży zasobów metodycznych, publikacji edukacyjnych, informacji o zawodach, szkołach i edukacji, rynku pracy.
9. Dystrybuowanie ofert pracy wśród młodych osób zainteresowanych podjęciem pracy, ogłaszanie wolnych miejsc pracy dostępnymi kanałami informacyjnymi.
10. Prowadzenie dokumentacji klientów i wewnętrznej dokumentacji jednostki zgodnie z wytycznymi komórek organizacyjnych OHP.
11. Sporządzanie okresowych sprawozdań/statystyk oraz informacji z bieżącej działalności jednostki.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

  • wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane studia I stopnia o charakterze społecznym, np. pedagogika, pedagogika pracy, socjologia, psychologia, polityka społeczna, ekonomia itp. lub ukończone studia podyplomowe, które miały w swoim programie zagadnienia świadczenia usług rynku pracy;
  • obywatelstwo polskie;
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • kandydat nie może być prawomocnie skazany za przestępstwa umyślne;
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku.

WYMAGANIA DODATKOWE:

  • doświadczenie w pośrednictwie pracy w instytucji rynku pracy lub w sektorze organizacji pozarządowych;
  • znajomość problematyki rynku pracy;
  • umiejętność prowadzenia wywiadu, pozyskiwania informacji;
  • łatwość nawiązywania kontaktów;
  • znajomość przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
  • umiejętność obsługi komputera, m.in. programów pakietu MS Office;
  • zdolności interpersonalne;
  • komunikatywność, kreatywność, samodzielność w realizacji zadań;
  • chęć stałego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE:

  • Życiorys/CV i list motywacyjny.
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia.
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz że przeciwko kandydatowi nie toczy się postępowanie za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE:

  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia.
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy.

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:

  • Dokumenty należy złożyć do: 14.06.2022 r.
  • Decyduje data stempla pocztowego/osobistego dostarczenia oferty.
  • Miejsce składania dokumentów: Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie, 10-165 Olsztyn ul. Artyleryjska 3B- z dopiskiem na liście motywacyjnym „ogłoszenie nr KD-23/PP/2022".

INNE INFORMACJE:

  • Nasza instytucja jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
  • Do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania zawarte w ogłoszeniu.
  • Oświadczenia kandydatów o treści innej niż wskazana w ogłoszeniu o naborze uznawane będą za nieprawidłowe, a tym samym aplikacje nie będą spełniać wymagań formalnych.
  • Oświadczenia, list motywacyjny i życiorys/CV muszą być podpisanie własnoręcznie.
  • Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego).
  • Niekompletne dokumenty nie zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu.
  • Dokumenty złożone w aplikacji można odebrać w ciągu 30 dni po zakończeniu naboru, oferty osób niezatrudnionych po tym terminie zostaną zniszczone.
  • Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
  • Przewidywane wynagrodzenie zasadnicze na tym stanowisku to co najmniej 3010,00 zł brutto; dodatek stażowy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 89 527 62 03 w. 21.

 W załączeniu:
Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnej z RODO.

Autor: Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie