Mrągowska młodzież spotyka się z ambasadorem

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 marca 2017

Przebywających w ramach Programu Erasmus+, na stażach zawodowych w Portugalii, uczniów i uczennic Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie, spotkała nie lada niespodzianka.

Na zaproszenie portugalskiego partnera, firmy Mobility Friends, z przebywającymi w Barcelos uczestnikami powiatowego projektu „Staż zawodowy szansą na dobry start”, spotkał się ambasador RP w Portugalii Pan Jacek Junosz Kisielewski. Nasi portugalscy partnerzy, we współpracy z naszą młodzieżą, zaskoczyli gościa, kiedy to mrągowianie przywitali Pana ambasadora w portugalskich strojach regionalnych.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Młodzież dowiedziała się m.in. jak wygląda praca ambasadora, jakie ma obowiązki, jakie są jej zalety i wady, jak wygląda życie rodzinne. Odpowiadał także na zadawane przez młodzież pytania. Pan ambasador był bardzo ciekaw jak przebiegają staże mrągowskiej młodzieży u portugalskich pracodawców, jakie mają wrażenia z pobytu w Portugalii. Był czas na indywidualne rozmowy i oczywiście zdjęcia. Ambasador otrzymał drobny upominek promujący nasz region, w postaci albumu przedstawiającego uroki Mazur.

 

Autor: Marek Szmigiel

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Współne zdjęcie młodzieży z ambasadorem

  Współne zdjęcie młodzieży z ambasadorem

 • Powiększ zdjęcie Powiatnie ambasadora przez mrągowską młodzież

  Powiatnie ambasadora przez mrągowską młodzież

 • Powiększ zdjęcie Stroje ludowe

  Stroje ludowe

 • Powiększ zdjęcie Wręczenie prezentu

  Wręczenie prezentu