Złoto XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla Nadii Kulik z Bazy Mrągowo!

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 sierpnia 2019

W sobotę zakończyliśmy zmagania w Sławie. Bazę Mrągowo reprezentowało sześcioro zawodników klasy Techno, którzy wywalczyli sobie prawo startu startując w dwóch wcześniejszych eliminacjach- Nadia Kulik, Oliwia Chomka, Michał Lis, Aleksander Żyłka, Bartosz Ruszczyk oraz Wiktor Kocenko.
Olimpiada Młodzieży to najważniejsza impreza w sezonie- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
W trakcie czterech dni rozegrano wszystkie z 11 zaplanowanych wyścigów. Warunki były bardzo wymagające- wiatr bardzo zmienny co do siły i kierunku.
W kategorii dziewcząt zwyciężyła Nadia Kulik, która żeglowała rewelacyjnie i mimo dwóch słabszych wyścigów wygrała całe regaty. na szóstym miejscu uplasowała się Oliwia Chomka, która po słabszym początku odrabiała straty do czołówki.
Przypomnijmy, że 2 tyg. wcześniej Nadia i Oliwia stanęły na podium Mistrzostw Polski w Sprintach ( 1 i 3 miejsce)
W kategorii Chłopców tuż za podium- na 4 miejscu zakończył regaty Michał Lis, 14 miejsce zajął Aleksander Żyłka, 20- Bartosz Ruszczyk i 21 Wiktor Kocenko.
Teraz odrobina przerwy- część niebawem wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie RSX, później kilka startów kontrolnych a na jesieni czeka nas start w Mistrzostwach Świata w klasie Techno w hiszpańskim Kadyksie.

Autor: Tomasz Stefański