Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

14 czerwca Dzień Krwiodawcy

W kręgu ogniska domowego na Warmii i Mazurach. Osoby, przedmioty, relacje na warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku. Opowiadania wybrane

Zagraniczne staże mrągowskiej młodzieży

Przejdź do - Zagraniczne staże mrągowskiej młodzieży

Od wielu lat uczniowie i uczennice mrągowskich szkół zawodowych mają okazje odbywać staże u zagranicznych pracodawców. Starostwo Powiatowe w Mrągowie otrzymało w 2019 r. dofinansowanie ze środków programu POWER - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który jest współfinansowany z EFS w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” dla dwóch szkół: Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie.

10 czerwca 2021

Wydział Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Ochrony Zdrowia


Czytaj więcej o: Zagraniczne staże mrągowskiej młodzieży

Mammografia w Mikołajkach i w Mrągowie

mammografia

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Mikołajki  – 5 lipca 2021 r. w godzinach od 11.00 do 17.00 przed Centrum Kultury KŁOBUK, ul.  Kolejowa 6.

Mrągowo – 7 lipca 2021 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 na Placu Piłsudskiego.

9 czerwca 2021

LUX MED Diagnostyka


Czytaj więcej o: Mammografia w Mikołajkach i w Mrągowie

Ślubowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego w CKZiU w Mrągowie

Przejdź do - Ślubowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego w CKZiU w Mrągowie

29 maja 2021 r. na terenie Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo - Kondycyjnego w Mrągowie odbyło się ślubowanie pierwszego rocznika Oddziału Przygotowania Wojskowego działającego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. W tym ważnym dla uczniów i placówki wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, rodzice młodych kadetów, władze samorządowe miasta i powiatu mrągowskiego.

Nowo powstały w CKZiU w Mrągowie Oddział Przygotowania Wojskowego jest jednym ze 120 pierwszych  w Polsce oddziałów przygotowania wojskowego.

2 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Ślubowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego w CKZiU w Mrągowie

Punkt Szczepień Powszechnych

Przejdź do - Punkt Szczepień Powszechnych

W powiecie mrągowskim od 17 maja br. funkcjonuje Punkt Szczepień Powszechnych. Oficjalne otwarcie nastąpiło 19 maja wraz z pierwszymi szczepieniami naszych mieszkańców.

Utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych - to efekt współpracy Prezesa Szpitala Mrągowskiego z Powiatem Mrągowskim oraz Urzędem Miasta w Mrągowie.

Punkt mieści się w Mrągowie przy ul. Sienkiewicza 16 (budynek Mrągowskiego Klubu Seniora). Czynny będzie przez 5 dni w tygodniu.

Wideorelacja: https://fb.watch/5SWp4L40_w/

2 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Punkt Szczepień Powszechnych

Pomoc osobom doświadczającym przemocy

HELP ME, to prosty gest ręki, który można wykonać bez wzbudzania podejrzeń na wideo czacie lub machając komuś przez okno, bądź podczas odbierania paczki od kuriera, czy też stojąc za naszym oprawcą, gdy ten kimś rozmawia. Nie musimy używać do tego słów. Ten "Sygnał pomocy" warto poznać, bo w ten sposób możemy komuś pomóc.

help me

Wykonanie znaku „HELP ME” jest proste: Pokaż otwarta dłoń. Złóż dłoń w pięść chowając kciuk do środka.

1 czerwca 2021

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki


Czytaj więcej o: Pomoc osobom doświadczającym przemocy

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Przejdź do - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz propagowanie działań na rzecz rozwoju opieki i wychowania dzieci pozbawionych opieki rodziców.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dniem szczególnym, to hołd dla wszystkich tych, którzy podjęli się opieki zastępczej. To święto miłości, która jest przekazywana najbardziej potrzebującym – dzieciom pozbawionym naturalnej opieki rodziców. To ciężka praca wielu ludzi, którzy starają się, aby piecza zastępcza rozwijała się dla dobra wszystkich podopiecznych.

1 czerwca 2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie


Czytaj więcej o: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Podziękowania

KOMUNIKAT Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Uwaga! Określono ostateczny termin na uzupełnienie wniosków o przyznanie pomocy złożonych w ramach PROW 2014-2020 i pozostawionych bez rozpatrzenia w związku z Covid-19

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/uwaga-okreslono-ostateczny-termin-na-uzupelnienie-wnioskow-o-przyznanie-pomocy-zlozonych-w-ram.html

Nastąpiła zmiana przepisów, dotyczących biegu postępowań prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19.

31 maja 2021

Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


Czytaj więcej o: KOMUNIKAT Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa