Spotkanie informacyjne o naborze wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 stycznia 2024

17 stycznia 2024 r. został uruchomiony nabór wniosków na dofinansowanie projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. Program ten stanowi platformę do realizacji międzynarodowych projektów, które mają przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

W projektach mogą wziąć udział organizacje publiczne i prywatne, co jest okazją dla jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski.

Dotychczas 114 polskich partnerów skorzystało z dofinansowania. Przykładami finansowanych działań jest m.in.:
1. Miasto Gdańsk, które przygotuje się do wykorzystania dronów w planowaniu zielonej i inteligentnej mobilności w mieście.
2. Politechnika Warszawska z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodno-Kanalizacyjnym z Warszawy - sprawdzają, jak ponownie wykorzystać wodę oczyszczoną ze ścieków.
3. Świętokrzyska Gmina Bieliny - współpracuje w międzynarodowym projekcie dotyczącym cyfryzacji bioprzedsiębiorstw na obszarach wiejskich. 

Partnerstwo w projekcie może być szansą na promocję na arenie międzynarodowej oraz na wprowadzenie rozwiązań, które sprawią, że polskie regiony będą neutralne dla klimatu, a usługi publiczne będą innowacyjne i dostosowane do potrzeb społeczeństwa. Dofinansowanie projektów wynosi 80% z EFRR.

Spotkanie informacyjne o naborze odbędzie się online 8 lutego br. w godzinach 10.00-14.00.

Więcej informacji o spotkaniu dostępnych jest pod linkiem: https://www.ewt.gov.pl/strony/wiadomosci/nabor-wnioskow-w-programie-interreg-region-morza-baltyckiego-seminarium-informacyjne/

Autor: Związek Powiatów Polskich