Zaproszenie na spotkanie dotyczące Internetowego Konta Pacjenta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 czerwca 2019

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie poświęcone Internetowemu Kontu Pacjenta, które odbędzie się w piątek 5 lipca o godz. 16:00 w Sali Centrum Kultury i Turystyki przy ulicy Warszawskiej 26 w Mrągowie. IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://www.pacjent.gov.pl/ , dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Możemy korzystać z IKP posiadając profil zaufany, który również będzie można na miejscu założyć i potwierdzić. Dzięki IKP każdy z nas uzyska m.in. dostęp do historii usług medycznych, z których korzystał. O Koncie Pacjenta opowiedzą koordynatorzy z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia.

Korzyści płynące z posiadania Internetowego Konta Pacjenta są bardzo duże. IKP to udogodnienie, dzięki któremu użytkownik posiada dostęp do wystawionych e-recept – może on sprawdzić zaplanowane i zrealizowane wizyty, przejrzeć e-skierowania.     Internetowe Konto Pacjenta to także możliwość udostępnienia osobom bliskim lub lekarzowi historii przyjmowanych leków oraz informacji o stanie zdrowia. I co istotne – dzięki posiadaniu aplikacji IKP możemy otrzymać kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie lekarskim.

Warto wiedzieć, że od stycznia 2019 w aptekach na terenie całej Polski można zrealizować e-receptę, a od 1 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w postaci elektronicznej.

 Więcej informacji na temat nowych narzędzi dedykowanych pacjentom znajdą Państwo na stronie pacjent.gov.pl.

Harmonogram spotkania:

16:00                     Przywitanie

16:10                     e - skierowanie – jak to działa, pilotaż.

                                Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

16:40                     e - recepta – ważny krok w kierunku nowoczesnego zarządzania

                                w ochronie zdrowia.

17:10 – 17:30     założenie i potwierdzenie profilu zaufanego do IKP. Zakończenie spotkania.

Spotkania prowadzone będą przez pracowników Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. CSIOZ jest państwową jednostką budżetową powołaną przez Ministra Zdrowia.

 

Wykłady są otwarte i bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w spotkaniu.