Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Start-upowa Polska Wschodnia

Zaproszenie na webinarium dla uczniów

Firma Vulcan zaprasza Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentuje proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych. Kandydat otrzyma informacje, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Zaprezentowany zostanie również proces wyboru placówek.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

 Rekrutacja

7 maja 2021


Czytaj więcej o: Zaproszenie na webinarium dla uczniów

Wykaz nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Mrągowskiego

Załącznik do Uchwały nr 142/939/2021 Zarządu Powiatu w Mrągowie z dnia 27.04.2021 r. w sprawie ogłoszenia do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Mrągowskiego przeznaczona do dzierżawy w trybie bezprzetargowym na rzecz osób fizycznych.

(poniżej w Plikach do pobrania).

5 maja 2021


Czytaj więcej o: Wykaz nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Mrągowskiego

Dąb Pamięci

Przejdź do - Dąb Pamięci

„Katyń… Ocalić od zapomnienia” to projekt, w ramach którego w dniu 2 maja 2021 r. na terenie byłej Jednostki Wojskowej w Mrągowie odbyła się uroczystość posadzenia „Dębu Pamięci”.

Dąb Pamięci - Żywy Pomnik, symbolizujący siłę, pamięć i szlachetność upamiętni osobę Porucznika Józefa Borkowskiego - Dowódcy IV Kompanii I Batalionu Telegraficznego w Zegrzu, zamordowanego przez NKWD w Katyniu; przywróci pamięć o bohaterach zbrodni katyńskiej, którzy przez wiele lat skazani byli na nieobecność w przestrzeni życia publicznego.

4 maja 2021


Czytaj więcej o: Dąb Pamięci

1-3 maja: Święto Pracy, Dzień Flagi RP, Święto Konstytucji 3 Maja

OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie prowadzi nabór osób chętnych do udziału w programie korekcyjno-edukacyjnym dla  osób stosujących  przemoc w rodzinie.

Jeżeli jesteś pełnoletnią osobą (kobietą lub mężczyzną), jeśli nie radzisz sobie z kontrolowaniem  i opanowaniem własnych negatywnych emocji  oraz  stosujesz agresję wobec swoich bliskich,dołącz  do grupy uczestników.

Nie ponosisz żadnych kosztów, udział w programie jest bezpłatny, zajęcia prowadzone są w formie spotkań indywidualnych i warsztatów grupowych przez specjalistę z zakresu pracy korekcyjno-edukacyjnej ze sprawcami przemocy w rodzinie.

30 kwietnia 2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie


Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

Nagrody dla najlepszych absolwentów szkół

Przejdź do - Nagrody dla najlepszych absolwentów szkół

30 kwietnia br. uczniowie klas maturalnych zakończyli kilkuletnią edukację w swoich szkołach.

Podobnie do roku ubiegłego, pożegnanie najstarszych roczników odbyło się w warunkach obowiązującego reżimu sanitarnego.

Władze samorządowe powiatu mrągowskiego, nie mając tym razem możliwości uczestniczenia w uroczystościach organizowanych w szkołach, zdecydowały o nagrodzeniu najlepszych absolwentów w kameralnych okolicznościach.

30 kwietnia 2021


Czytaj więcej o: Nagrody dla najlepszych absolwentów szkół

Życzenia dla maturzystów

Program Stypendiów Pomostowych - XX edycja

Przejdź do - Program Stypendiów Pomostowych - XX edycja

Rozpoczęła się realizacja XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych skierowanego do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodziny byłego pracownika PGR, którzy rozpoczną naukę na studiach stacjonarnych I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich uczelniach akademickich.

Do dnia 16 sierpnia 2021 roku należy złożyć wypełnionych wniosek on-line, a następnie wydrukowany i podpisany wniosek wraz z załącznikami do dnia 23 sierpnia 2021  roku wysłać na adres wskazany na ostatniej stronie wydrukowanego formularza wniosku.

29 kwietnia 2021

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie


Czytaj więcej o: Program Stypendiów Pomostowych - XX edycja

Konkurs Bitwa Regionów

Przejdź do - Konkurs Bitwa Regionów

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wznawia Konkurs Kulinarny „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń, których statutowym celem jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Konkurs zachęca Panie z kół i stowarzyszeń do sięgnięcia po przepisy historyczne charakterystyczne dla danego regionu, ale również do przepisów swoich mam i babć. 

28 kwietnia 2021

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie


Czytaj więcej o: Konkurs Bitwa Regionów