Strona główna


Artykuły

Dzień Babci i Dziadka

Czwarta brązowa tarcza dla mrągowskiego „starego” ogólniaka

Przejdź do - Czwarta brązowa tarcza dla mrągowskiego „starego” ogólniaka

Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie, po raz czwarty z rzędu otrzymało Brązową Tarczę Jakości Kształcenia za rok szkolny 2020/2021 w rankingu miesięcznika „Perspektywy”. W stosunku do poprzedniego roku szkolnego zanotowaliśmy awans o 51 pozycji. Bardzo cieszymy się z uzyskanego wyniku i oczywiście obiecujemy, że powalczymy o wyższą pozycję w obecnym roku szkolnym. 

19 stycznia 2022

Społeczność I LO w Mrągowie


Czytaj więcej o: Czwarta brązowa tarcza dla mrągowskiego „starego” ogólniaka

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach

Przejdź do - Obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach

18 stycznia br. w Działdowie po raz kolejny obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach. Uroczystość zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Urząd Miasta Działdowo, przy współudziale przedstawicieli władz samorządowych regionu, skupiona była na oddaniu hołdu i czczeniu pamięci tysięcy niewinnych osób, które stały się ofiarami obu totalitaryzmów.

Powiat Mrągowski reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Bałazy.

19 stycznia 2022


Czytaj więcej o: Obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach

Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie ponownie szkołą ze Srebrną Tarczą

Przejdź do - Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie ponownie szkołą ze Srebrną Tarczą

Portal edukacyjny Perspektywy po raz 24 przygotował ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych.
W tegorocznym Rankingu Techników Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły zajął 219 miejsce, co oznacza, że możemy poszczycić się Srebrną Tarczą.

W rankingu wojewódzkim zajmujemy 6. miejsce.

18 stycznia 2022

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie


Czytaj więcej o: Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie ponownie szkołą ze Srebrną Tarczą

APEL

Starostwo Powiatowe w Mrągowie przestrzega przed karmieniem i zabawą ze zwierzętami wolnożyjącymi.

Kontakt z dziko żyjącymi zwierzętami może być niebezpieczny. Ich naturalne środowisko tworzy przestrzeń otwarta. Natura przystosowała je do pewnych warunków. Dokarmianie dzikich zwierząt powoduje zmianę ich sposobu postępowania. Skuszone darmowym jedzeniem podchodzą do zabudowań i ludzi. Stwarzają zagrożenie przenoszonymi chorobami. Dokarmianie takich zwierząt mocno podwyższa potencjalne ryzyko zarażenia wścieklizną oraz wieloma innymi schorzeniami. W szczególności dotyczy to dzieci i młodzieży.

17 stycznia 2022

Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego


Czytaj więcej o: APEL

OGŁOSZENIE

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydatów na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Mrągowie.

Powołanie na stanowisko odbędzie się w trybie art. 86 ustawy Prawo Budowlane, spośród co najmniej trzech kandydatów wskazanych przez Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

17 stycznia 2022

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowalnego


Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

Kondolencje

Ruszył nabór wniosków w konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Przejdź do - Ruszył nabór wniosków w konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Od 10 stycznia można zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku”. Spośród zgłoszeń Kapituła wybierze laureatów i przyzna nagrody m.in. za partnerską współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariat pracowniczy, działania na rzecz zdrowia, różnorodności, ochrony środowiska czy lokalnych społeczności. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej gali finałowej. Nabór wniosków trwa do 10 lutego.

14 stycznia 2022

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce


Czytaj więcej o: Ruszył nabór wniosków w konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Bezpłatne kursy dla osób dorosłych i Seniorów

Uniwersytet Warszawski realizuje projekt polegający na organizacji całkowicie darmowych kursów on-line dla osób dorosłych oraz dla seniorów. Zainteresowane kursami osoby proszone są o indywidualne wypełnienie formularzy zgłoszeniowych zawartych w treści komunikatu.

13 stycznia 2022

Uniwersytet Warszawski


Czytaj więcej o: Bezpłatne kursy dla osób dorosłych i Seniorów

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne w sprawie projektów tzw. uchwał antysmogowych

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego mając na celu zapewnienie możliwie najszerszego udziału społeczeństwa w opracowaniu projektów uchwał, o których mowa w art. 96 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2021 r. poz. 1973), uprzejmie zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące:

1) Projektu uchwały Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie wprowadzenia na obszarach miast w województwie warmińsko-mazurskim ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw;

2) Projektu uchwały Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie wprowadzenia na terenach poza obszarami miast w województwie warmińsko-mazurskim, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 stycznia 2022 r. o godzinie 10:00, w formie on-line przy użyciu aplikacji webex.

13 stycznia 2022

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego


Czytaj więcej o: Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne w sprawie projektów tzw. uchwał antysmogowych