Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zdobywali doświadczenie we włoskim Rimini

"Uczniowie mrągowskiego Zespołu Szkół Zawodowych wrócili z zagranicznego stażu we włoskim Rimini. Pod okiem kucharzy i restauratorów zdobywali cenne doświadczenie, ale mieli także okazję do zwiedzenia San Marino i Rawenny. Jak podkreśla dyrektor ZSZ Paweł Długoborski, młodzież wróciła w świetnych nastrojach i z ciekawymi wspomnieniami, którymi dzieliła się podczas spotkania podsumowującego ten etap projektu „Mobilni w Europie – staże zagraniczne szansą na lepszy start w życie zawodowe”."

30 lipca 2015

Piotr Piercewicz - mragowo24.info


Czytaj więcej o: Zdobywali doświadczenie we włoskim Rimini

W kraju jak ze snu, w mieście jak z bajki...

Przejdź do - W kraju jak ze snu, w mieście jak z bajki...

Jako uczestniczki projektu Erasmus+ byłyśmy pełne wątpliwości i obaw odnośnie wyjazdu na praktykę zagraniczną. Nasze niepokoje dotyczyły tak pozornych z pozoru rzeczy jak bagaż i to co możemy do niego zapakować aby przejść bezproblemowo przez odprawę lotniczą. Zadawałyśmy mnóstwo trywialnych pytań, na przykład o sztućce, żelazko w miejscu naszego zamieszkania. Kuriozalne? Nie. Po prostu jechałyśmy w nieznane, nowe, inne. Nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Dla wielu z nas to był pierwszy tak długi pobyt z dala od rodzinnego miasta, przyjaciół, większość uczestniczek po raz pierwszy leciała samolotem, to był ich debiut poza granicami Polski. Stąd wynikało nasze zaniepokojenie, bojaźliwość, które z każdym dniem w Granadzie sukcesywnie malało, by w ostatnim tygodniu naszej wizyty w Hiszpanii przerodziło się w żal, przygnębienie z powodu powrotu do domu.

 

30 lipca 2015

Justyna Nazaruk - w imieniu uczestniczek projektu Erasmus+


Czytaj więcej o: W kraju jak ze snu, w mieście jak z bajki...

Szkolenia dla przedsiębiorców, instytucji i samorządów z zakresu Funduszy Europejskich 2014-2020

Od 28 lipca do 25 września 2015 r. w całej Polsce zostaną przeprowadzone seminaria i warsztaty z zakresu dostępnych form wsparcia oraz zasad realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

Olsztyn  28.07.2015 - 29.07.2015

22 lipca 2015


Czytaj więcej o: Szkolenia dla przedsiębiorców, instytucji i samorządów z zakresu Funduszy Europejskich 2014-2020

BiegamBoLubię Polską Wieś w Zełwągach

W Zełwągach odbył się bieg z cyklu "BiegamBoLubię Polską Wieś". Sportowa akcja, która organizowana jest w malowniczych miejscowościach gminy Mikołajki, przyciągnęła do Zełwąg miłośników biegania i aktywnego wypoczynku.

21 lipca 2015


Czytaj więcej o: BiegamBoLubię Polską Wieś w Zełwągach

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

Przejdź do - Dopalacze.  Gdzie szukać pomocy?  Najważniejsze numery telefonów.

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.

20 lipca 2015


Czytaj więcej o: Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

Twórzmy Szkolne Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu

Przejdź do - Twórzmy Szkolne Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu

Towarzystwo Przyjaciół Lasu rozpoczęło akcję tworzenia ogólnopolskiej sieci Szkolnych Kół TPL, co stanowi podstawę nowego programu leśnej edukacji społecznej dzieci i młodzieży. Koła szkolne tworzone są przy szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i innych placówkach oświatowych i wychowawczych.

16 lipca 2015


Czytaj więcej o: Twórzmy Szkolne Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu