Strona główna


Artykuły

23 czerwca Dzień Ojca

Rusza czwarta edycja programu „Moje miejsce na Ziemi”

Nabór do czwartej edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”, w ramach którego Fundacja ORLEN przekaże kolejne 2 miliony złotych na wsparcie lokalnych społeczności rozpocznie się 21 czerwca 2021 roku. To największy program grantowy Fundacji ORLEN i jeden z największych realizowanych przez fundacje korporacyjne. O wsparcie finansowe na realizację lokalnych inicjatyw ubiegać się mogą nie tylko przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale również jednostki ochotniczej straży pożarnej, koła, biblioteki, szkoły, instytucje kultury i sportu, parafie, a także jednostki samorządu terytorialnego. Potrzebne są pomysł i energia żeby zmienić swoją małą ojczyznę.


Wnioski należy zgłaszać do 29 lipca za pośrednictwem elektronicznego systemu dostępnego pod adresem https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login
Wystarczy założyć konto, wypełnić formularz oraz załączyć skany dokumentów.

22 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Rusza czwarta edycja programu „Moje miejsce na Ziemi”

Rekrutacja Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego do SIECI KGW

Przejdź do - Rekrutacja Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego do SIECI KGW

Głównym celem projektu jest utworzenie wojewódzkiej sieci Kół Gospodyń Wiejskich jako forum współpracy i silnej marki KGW w regionie. Dla KGW, które przyłączą się do sieci zaplanowano cykl edukacyjny w ramach Akademii KGW, otwarte szkolenia, spotkania, doradztwo, kompleksowe wsparcie merytoryczne, pomoc w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków dotacyjnych, animacje, udział w tworzeniu marki KGW województwa warmińsko-mazurskiego.

22 czerwca 2021

Stowarzyszenie "Teraz My"


Czytaj więcej o: Rekrutacja Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego do SIECI KGW

Srebrny medal zapaśnika Stanisława Kamińskiego

Przejdź do - Srebrny medal zapaśnika Stanisława Kamińskiego

Stanisław Kamiński z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "ORLIK" Nawiady reprezentował Polskę na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Ukrainy Weteranów w zapasach w stylu klasycznym. Turniej odbył się w Lugowyje koło Odessy w dniach 7-8 czerwiec 2021 r.

Zapaśnik "Orlika" Nawiady zdobył srebrny medal w Dyw. F kat. 130 kg, oddając złoto w ręce przeciwnika Anatolija Karpiuka. 

18 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Srebrny medal zapaśnika Stanisława Kamińskiego

Festiwal Rzemieślników Warmii i Mazur

Przejdź do - Festiwal Rzemieślników Warmii i Mazur

Rzemieślnicy Smaków Lokalne Wyroby zapraszają, na wydarzenie specjalne, czyli IV  Festiwal Rzemieślników Warmii i Mazur, który odbędzie się, na Targowisku Miejskim w Olsztynku, przy ul. Kościuszki 6D w, najbliższą sobotę 19 czerwca od 8:30 do 13:00.

Oprócz Stałych wystawców, ze świeżymi, lokalnymi wyrobami, od okolicznych producentów będzie można spotkać Rękodzielników i Rzemieślników.

18 czerwca 2021

Rzemieślnicy Smaków Lokalne Wyroby


Czytaj więcej o: Festiwal Rzemieślników Warmii i Mazur

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie uruchomi wirtualną strzelnicę

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Strzelnica w powiecie 2021 r.„ oraz wsparciu Pani Senator Małgorzaty Kopiczko, w placówce powstanie wirtualna strzelnica wraz z wyposażeniem strzeleckim. Adaptacja auli szkolnej dla potrzeb funkcjonowania strzelnicy, umożliwi prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego przy użyciu systemów symulacji laserowej dla młodzieży Oddziału Przygotowania Wojskowego jak również dla formacji zbrojnych i organizacji proobronnych. Udział w projekcie wpłynie także na poprawę infrastruktury użytkowej pomieszczenia. Głównymi celami utworzenia strzelnicy są: podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego i przede wszystkim kształtowanie oraz utrwalanie  prawidłowych nawyków strzeleckich w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3229873550670143&id=100009425898812

17 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie uruchomi wirtualną strzelnicę

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

Zarządzenie nr 22/2021 Starosty Mrągowskiego z dnia 16 czerwca 2021 r. w sprawie: ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym.

Na podstawie art. 13 ust. 1 i art. 23 ust. 1 pkt 7a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz.1990 ze zm.) oraz Zarządzenia Nr 153 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 20 maja 2021r. w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa, zarządzam co następuje:

§ 1

Przeznacza się do dzierżawy na okres 10 lat nieruchomość wymienioną w wykazie stanowiącym załącznik do niniejszego Zarządzenia.

17 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

II edycja konkursu "Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. warmińsko-mazurskim"

plakat

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni :)

NAGRODY:

I miejsce: 500 zł

II miejsce: 300 zł

III miejsce: 200 zł

16 czerwca 2021


Czytaj więcej o: II edycja konkursu "Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. warmińsko-mazurskim"

W kręgu ogniska domowego na Warmii i Mazurach. Osoby, przedmioty, relacje na warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku. Opowiadania wybrane

Zagraniczne staże mrągowskiej młodzieży

Przejdź do - Zagraniczne staże mrągowskiej młodzieży

Od wielu lat uczniowie i uczennice mrągowskich szkół zawodowych mają okazje odbywać staże u zagranicznych pracodawców. Starostwo Powiatowe w Mrągowie otrzymało w 2019 r. dofinansowanie ze środków programu POWER - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który jest współfinansowany z EFS w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” dla dwóch szkół: Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie.

10 czerwca 2021

Wydział Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Ochrony Zdrowia


Czytaj więcej o: Zagraniczne staże mrągowskiej młodzieży