Powojenne Mrągowo na zdjęciach i we wspomnieniach

25 września 2023

Gorący letni sezon w Festiwalowym Mrągowie za nami, więc ponownie rozpoczynamy akcję zbierania powojennych zdjęć i wspomnień związanych z Mrągowem. Zachęcamy do przeszukania domowych archiwów i dostarczenia do nas materiałów. Pomoże to zachować historię naszego miasta.

Stare, czarno-białe fotografie mają niesamowitą moc przyciągania. Zatrzymują wzrok na dłużej i wywołują uczucie nostalgii. Często lepiej niż kolor pokazują nastrój. Z ciekawością przyglądamy się im, bo przedstawiają świat, którego już nie ma. Jest to swego rodzaju fotograficzny wehikuł czasu, który pozwala nam cofnąć się o kilkadziesiąt lat i przekonać, jak wtedy wyglądało nasze miasto, jak wyglądali mieszkańcy (strój, fryzura) i co robili na co dzień.

Prosimy o dostarczenie zdjęć, na których poza ludźmi widoczne są elementy architektoniczne miasta. Mile widziane są również wspomnienia dokumentujące życie mieszkańców. Zdjęcia zostaną zeskanowane, a oryginały oddane dla właściciela. W podziękowaniu ofiarodawca otrzyma album „Powojenne spojrzenie na Mrągowo”.

Zapraszamy do kontaktu mailowego b.gida@mragowo.um.gov.pl, telefonicznego 89 544 40 90 lub osobistego: Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie, RATUSZ, ul. Ratuszowa 5 w Mrągowie. Zdjęcia opublikujemy na FB Visit Mrągowo. Wspomnienia również na FB oraz na stronie www.it.mragowo.pl

Zachęcamy do przeczytania wspomnień, które dotąd udało nam się zebrać:
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Mrągowa, cz. I
www.it.mragowo.pl/news/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-mragowa-cz-i,0,5345,pl.html
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Mrągowa, cz. II
www.it.mragowo.pl/news/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-mragowa-cz-ii,1,5346,pl.html
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Mrągowa, cz. III
www.it.mragowo.pl/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-mragowa-cz-iii,1,5348,pl.html
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Mrągowa, cz. IV
www.it.mragowo.pl/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-mragowa-cz-iv,1,5349,pl.html
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Mrągowa, cz. V
www.it.mragowo.pl/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-mragowa-cz-v,1,5350,pl.html
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Mrągowa, cz. VI
www.it.mragowo.pl/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-mragowa-cz-vi,1,5352,pl.html
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Mrągowa, cz. VII ostatnia
www.it.mragowo.pl/news/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-mragowa-cz-vii-ostatnia,1,5353,pl.html
- Historia z powojenne Mrągowa. Śpiewaczka operowa.
www.it.mragowo.pl/historia-z-powojennego-mragowa-spiewaczka-operowa,1,5359,pl.html
- Andrzej Alicki - Moje wspomnienia z Marcinkowa
www.it.mragowo.pl/andrzej-alicki-moje-wspomnienia-z-marcinkowa,1,5489,pl.html