Nauczyciele na zagranicznych stażach

1 lutego 2017

W ramach Programu Erasmus+ na zagraniczne staże nie wyjeżdżają tylko uczniowie, ale również i nauczyciele z mrągowskich szkół zawodowych. W ramach realizacji projektu „Nauczyciele też się uczą! – kształcenie zawodowe na przykładzie hiszpańskim i portugalskim”, pierwsza grupa nauczycieli przebywa obecnie na 2-tygodniowych stażach w hiszpańskiej Granadzie. 

W dwóch restauracjach grupa 6 nauczycielek przedmiotów zawodowych gastronomicznych i języka angielskiego zawodowego z mrągowskich szkół zawodowych zdobywa nowe doświadczenia. Mają tam okazję nie tylko poznać restauracje „od kuchni”, ale również zobaczyć jak funkcjonują szkoły gastronomiczne i jak w nich odbywa się kształcenie uczniów w tej branży.
Oto relacja jednej z nich: "Minął tydzień naszego pobytu w Granadzie. Czas płynie bardzo szybko. Na praktykach uczymy się wielu nowych rzeczy. Poznajemy życie od zaplecza w zakładach pracy. Uczymy się nowych programów do księgowania faktur, porównywania zysków i strat za dany okres. Uczestniczymy w procesie technologicznym zakładu, poznajemy nowe przepisy, uczymy się nowego planowania oraz przygotowujemy hiszpańskie dania w pięciogwiazdkowej restauracji. W ubiegły wtorek byłyśmy z wizytą w hiszpańskiej szkole gastronomicznej w Granadzie, która funkcjonuje jako mały zakład gastronomiczny. Praktyki są bardzo owocne dla każdej z nas i wszystkie jesteśmy zadowolone." - Zofia Parzych

Autor: Marek Szmigiel

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie