Turniej Proobronny

14 listopada 2019

W piątek i sobotę 08-09 listopada 2019 r. w Olsztynie odbył się Turniej proobronny „Młodzi dla Niepodległej”, w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości, zorganizowany pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Turniej składał się z trzech części: testu historycznego, biegu na orientację z kilkoma konkurencjami sprawnościowymi oraz strzelania.

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Szymon Jasinowicz, Maciej Larenta oraz Piotr Zapert, która reprezentowała Powiat Mrągowski, zajęła I miejsce w kategorii drużynowej, pokonując tym samym klasy mundurowe z innych szkół. Zdobyli również I miejsce w zawodach strzeleckich w kategorii drużynowej, wykazując się przy tym „sokolim okiem”. Ponadto Piotr indywidualnie zdobył I miejsce w zawodach strzeleckich. Drużyna w tym składzie w ubiegłym roku również brała udział, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Trzymamy poziom. Mamy nadzieję, że po odejściu maturzystów, znajdą się następcy i podtrzymają tradycję.