XIII Spartakiada Dzieci Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce
We czwartek (14.05.2015r) na Stadionie Miejskim w Mrągowie odbyła się XIII Spartakiada Dzieci Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce.
Do zawodów zgłosiło się 11 szkół podstawowych z Powiatu Mrągowskiego by rywalizować o Puchar Starosty Mrągowskiego.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr 1 w Mrągowie, przy współpracy z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym w Mrągowie.
Za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach zawodnicy zostali uhonorowani indywidualnie. Każdy uczeń zdobywał punkty dla swojej szkoły, które decydowały później o klasyfikacji ogólnej. Tak więc mistrzami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrągowie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Pieckach, trzecie Szkoła Podstawowa Nr 4 w Mrągowie.
Podczas mistrzostw, tradycyjnie wyróżniono dwoje uczniów za wybitne osiągnięcia w tegorocznej olimpiadzie. Są nimi: Zuzanna Mróz ze SP Nr 1 w Mrągowie i Bartosz Turek ze SP w Mikołajkach.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej poniżej:
60 m dziewcząt:
- Katarzyna Białowąs SP 1 Mrągowo 8.90 11pkt
- Aleksandra Sarnowska SP 4 Mrągowo 9.03 9pkt
- Karolina Zapert SP Warpuny 9.04 8pkt
60 m chłopców:
- Bartosz Turek SP Mikołajki 7.97 11pkt
- Karol Jabłoński SP 1 Mrągowo 8.62 9pkt
- Jakub Eksterowicz SP 1 Mrągowo 8.63 8pkt
300 m dziewcząt:
- Zuzanna Mróz SP 1 Mrągowo 52.49 11pkt
- Aleksandra Hawdio SP 1 Mrągowo 52.56 9pkt
- Wiktoria Moczydłowska SP 4 Mrągowo 53.75 8pkt
300 m chłopców:
- Konrad Spyra SP Piecki 48.74 11pkt
- Maksymilian Witkowski SP 4 Mrągowo 50,74 9pkt
- Alex Siwik SP 4 Mrągowo 51,11 8pkt
600 m dziewcząt:
- Martyna Szynkowska SP 4 Mrągowo 2:02,45 11pkt
- Aleksandra Świtaj SP 3 MS Mrągowo 2:05,58 9pkt
- Amelia Linowska SP 1 Mrągowo 2:08,96 8pkt
600 m chłopców:
- Cezary Chojecki SP 1 Mrągowo 1:50,58 11pkt
- Tomasz Lewandowski SP Warpuny 1:57,75 9pkt
- Bartosz Brunow SP Piecki 2:00,69 8pkt
1000 m chłopców:
- Daniel Szymański SP Warpuny 3:09,36 11pkt
- Maciej Chorążewicz SP 1 Mrągowo 3:40,02 9pkt
- Szymon Pieczko SP 3 MS Mrągowo 3:42,62 8pkt
Skok w dal dziewcząt:
- Gabriela Mrówka SP Piecki 4,04 11pkt
- Aleksandra Kostyła SP Piecki 3,90 9pkt
- Natalia Kurpiewska SP Woźnice 3,85 8pkt
Skok w dal chłopców:
- Bartosz Turek SP Mikołajki 4,63 11pkt
- Bartosz Szczepanek SP Woźnice 4,24 9pkt
- Konrad Spyra SP Piecki 4,18 8pkt
Piłeczka palantowa dziewcząt:
- Zuzanna Mróz SP 1 Mrągowo 38,70 11pkt
- Alicja Laskowska SP 4 Mrągowo 37,30 9pkt
- Gabriela Anielska SP Piecki 34,60 8pkt
Piłeczka palantowa chłopców:
- Damian Gieryk SP Kozłowo 62,30 11pkt
- Dawid Chyliński SP Piecki 54,10 9pkt
- Jakub Bałdyga SP 4 Mrągowo 52,00 8pkt
Kula dziewcząt:
- Natalia Duda SP Stare Kiełbonki 8,45 11pkt
- Gabriela Anielska SP Piecki 7,95 9pkt
- Agata Prętkiewicz SP Piecki 7,45 8pkt
Kula chłopców:
- Jakub Bałdyga SP 4 Mrągowo 8,00 11pkt
- Adrian Bachmura SP Szestno 7,80 9pkt
- Damian Klim SP Szestno 7,45 8pkt
4x100 dziewcząt:
- SP 1 Mrągowo 62.98 11pkt
- SP Piecki 64.50 9pkt
- SP Woźnice 67.08 8pkt
4x100 chłopców:
- SP 1 Mrągowo 61.83 11pkt
- SP Piecki 62.07 9pkt
- SP Woźnice 62.09 8pkt
Klasyfikacja zespołowa:
1.Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrągowie 199 pkt
2.Szkoła Podstawowa w Pieckach 148 pkt
3.Szkoła Podstawowa nr 4 w Mrągowie 129 pkt
4.Szkoła Podstawowa w Warpunach 90 pkt
5.Szkoła Podstawowa w Woźnicach 86 pkt
6.Szkoła Podstawowa nr 3 MS w Mrągowie 52 pkt
7.Szkoła Podstawowa w Szestnie 44 pkt
8.Szkoła Podstawowa w Mikołajkach 24 pkt
9.Szkoła Podstawowa w Kozłowie 16 pkt
Szkoła Podstawowa w Starych Kiełbonkach 16 pkt
11.Szkoła Podstawowa w Choszczewie 4pkt