Powiat mrągowski ma nową placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 lutego 2020

13 lutego 2020 r. w Pieckach miało miejsce oficjalne otwarcie Klubu Dziecięcego "Słoneczko". Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Pan Artur Chojecki  - Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Pani Agnieszka Kurczewska  - Wójt Gminy Piecki. W uroczystości wzięła udział również Pani Barbara Kuźmicka-Rogala - Starosta Mrągowski, przewodniczący Rady Powiatu - Pan Roman Rapkowski, dyrektorzy i kierownicy powiatowych i gminnych jednostek samorządowych oraz osoby zaangażowane w projekty, dzięki którym Klub Dziecięcy został wybudowany i wyposażony. 

Goście po części oficjalnej mieli okazję zwiedzić klubik o uczestniczyć w części artystycznej, podczas której wystąpiły dzieci wraz ze swoimi opiekunkami oraz rodzicami. Występy odbyły się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pieckach.

W "Słoneczku" opiekę znalazło 25 dzieci w wieku od 1 roku do lat 3. Rodzice dzieci, po przerwie spowodowanej opieką na dzieckiem, mogą powrócić do pracy zawodowej.  

Budowa klubu dziecięcego w Pieckach została dofinansowana z rządowego programu "Maluch+". Na wyposażenie placówki i dwuletnie funkcjonowanie Gmina Piecki otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie otwarcie Klubu

  otwarcie Klubu

 • Powiększ zdjęcie otwarcie Klubu

  otwarcie Klubu

 • Powiększ zdjęcie otwarcie Klubu

  otwarcie Klubu