Kampania Biała Wstążka 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 listopada 2019

Międzynarodowa Kampania Biała Wstążka trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2019 r. 

W ramach kampanii  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Mrągowie przygotuje tzw.: kąciki białej wstążki  w Starostwie Powiatowym i Powiatowym Centrum  Pomocy Rodzinie, kąciki będą aktywne w dniach 25.11- 10.12.2019 r. Znajdą się w nich ulotki informacyjne na temat akcji oraz białe wstążeczki do samodzielnego przypinania. Kąciki będą ozdobione białymi balonami i plakatami.

Ponadto zapraszamy na dzień otwarty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie w dniu 7 grudnia 2019 r. ( sobota)

W godzinach  10.00 – 13.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie, ul. Warszawska 53, uzyskasz niezbędne informacje dotyczące przemocy w rodzinie, ponadto w godzinach 11.00 - 12.00 odbędzie się spotkanie warsztatowe „Jestem męski, nie stosuję przemocy”. Spotkanie poprowadzi certyfikowany specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Jeżeli jesteś osobą uwikłaną w przemoc domową, jesteś osobą wobec której stosowana jest przemoc, jesteś świadkiem przemocy wobec swoich bliskich lub innych osób, jeśli masz problem ze swoją agresją  i złością, przyjdź!  Otrzymasz wsparcie oraz profesjonalną pomoc specjalistów. 

CO TO JEST KAMPANIA  BIAŁA WSTĄŻKA ?

Kampania BIAŁA WSTĄŻKA to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Akcja jest wynikiem wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, kiedy w Montrealu mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet, a 13 ranił twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ jak tłumaczył - to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Kampania została zapoczątkowana w 1991 r. w Kanadzie – właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 tys. mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji.

DLACZEGO BIAŁA WSTĄŻKA?              

Kanadyjscy mężczyźni postanowili, że włączą się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności, mówiący o tym, że: „my mężczyźni, sami nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej, ekonomicznej i seksualnej stosowanej wobec kobiet”.

PO CO NOSIĆ BIAŁĄ WSTĄŻKĘ?

Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. Przyjęcie i noszenie podczas kampanii przez mężczyzn BIAŁEJ WSTĄŻKI pokazuje, że mężczyźni wspierają kobiety i również są przeciwni stosowaniu wobec nich przemocy.  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Biala Wstazka

    Biala Wstazka