Zapraszamy na mrągowskie obchody Święta Policji

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 sierpnia 2019

Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie zaprasza na uroczyste obchody Święta Policji w dniu 08.08.2019 r. w godz. 11.00 – 14.00 na placu Piłsudskiego w Mrągowie. Uroczystość ta będzie znakomitą okazją do poznania bliżej pracy Policji.

Święto Policji obchodzone jest przez polską policję 24 lipca. Data ta ustanowiona została przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, podczas nowelizacji Ustawy o Policji z dnia 06 kwietnia 1990 r. Data ta nie jest przypadkowa ponieważ Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 r. Polskiej Policji Państwowej. Dlatego jest to szczególna data dla funkcjonariuszy i pracowników policji, a w tym roku szczególnie ponieważ rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy.

Na ten dzień mrągowska policja zaplanowała szereg atrakcji umożliwiających przede wszystkim poznanie bliżej pracy Policji. W tym świątecznym dniu od godz. 11.00 do 12.00 na Placu Piłsudskiego w Mrągowie (w razie niepogody w Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie) odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Udział w niej wezmą policjanci w mundurach galowych oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz podległych jej jednostek.

Po zakończeniu głównej części obchodów, od godziny 12.00 do godz. 14.00 na placu odbędzie się piknik profilaktyczny z wieloma atrakcjami i konkursami zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Funkcjonariusze prezentować będą między innymi radiowozy oraz służbowe motory. Będzie to okazja, by z bliska zobaczyć sprzęt służący w ich codziennej pracy. Tego dnia na przygotowanych stanowiskach policjanci prezentować będą materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz informować o procesie rekrutacji do służby w Policji. Przy jednym ze stanowisk pracować będzie także technik kryminalistyki. Będzie on zdejmował ślady palców i dłoni. Będą stanowiska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, będą funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji, Zespół Medyczny OPP, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji oraz policyjne psy służbowe. Przyjedzie też pojazd profilaktyczny wraz z miasteczkiem rowerowym. Na nim dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach. Dla dzieci będą również stoliki z kredkami, gdzie będzie można przygotować prace plastyczne na temat „Policja dba o moje bezpieczeństwo”. Natomiast dla rodziców atrakcją i nauką będą alkogogle. To niezwykłe gogle o specjalnej konstrukcji, ich zadaniem jest zaburzyć naszą koordynację wzrokowo-ruchową. Po ich założeniu czujemy się tak jakbyśmy byli pod wpływem alkoholu. Ta zabawa będzie dla kierowców, aby uświadomić im jak zachowuje się organizm po wypiciu trunków i jak niebezpieczne jest prowadzenie samochodu pod ich wpływem.


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu mrągowskiego oraz turystów do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Policji.

Ponadto informujemy, że na czas organizacji uroczystości plac Piłsudskiego będzie wyłączony z ruchu już od godziny 21.00 w dniu 07.08.2019 r. do godz. 15.00 dnia 08.08.2019 r.