„Wspieram region”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 marca 2019

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców regionu do przekazania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku ponownie wspierają nas znane i łubiane osobistości z Warmii i Mazur. Wśród Honorowych Ambasadorów akcji znaleźli się: Krzysztof Hołowczyc - kierowca rajdowy, Wojciech Malajkat - aktor teatralny i telewizyjny oraz profesor zwyczajny Akademii Teatralnej w Warszawie, Henryka Bochniarz - prezydent Konfederacji Lewiatan, Iwona Pavlović - wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia w międzynarodowych konkursach tanecznych, Andrzej i Paweł Matraccy - mistrzowie fryzjerstwa, Krzysztof Bubik - kierowca rajdowy, Drużyna Indykpol AZS Olsztyn, Paweł Burczyk - aktor filmowy i prezenter telewizyjny, a także gwiazdy muzyki - zespół Enej i Norbi

 

 

W województwie warmińsko-mazurskim prawo do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych ma obecnie ponad 320 organizacji (stowarzyszenia, fundacje, towarzystwa). Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w ubiegłym roku mieszkańcy Warmii
i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 19,9 min zł, z tego ponad 4,7 min zł (to ponad 200 tys. złotych więcej w stosunku do roku poprzedniego) trafiło do organizacji z naszego regionu. Z informacji tych wynika również, że gdyby wszyscy podatnicy z Warmii i Mazur przekazali 1 procent swojego podatku dochodowego na rzecz OPP, do naszych organizacji mogłoby wpłynąć o ponad 6 min zł więcej (w załączeniu dane porównawcze za lata 2016-2018).
W celu ułatwienia znalezienia organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, które są uprawnione do otrzymywania 1%, stworzyliśmy witrynę internetową www.wspieramreqion.pl. Znajduje się tam baza organizacji (OPP) z województwa warmińsko- mazurskiego oraz wyszukiwarka, pomagająca odszukać organizację, której działalność chcielibyśmy wesprzeć.
Akcję społeczną „Wpieram region” prowadzi Departament Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego - tam możecie Państwo otrzymać dodatkowe informacje (tel. 89 51 25 170 lub 89 51 25 175, e-mail: biuropromocii@warmia.mazury.pl).

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie