Reklama

Debata nad przyszłością Szpitala Powiatowego im. Michała Kajki w Mrągowie PDF Drukuj
czwartek, 25 sierpnia 2011 02:00

W dniu 18.08.2011r. z inicjatywy Starosty Mrągowskiego Bogdana Kurty, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mrągowie odbyło się spotkanie dotyczące problematyki przekształceń Szpitala Powiatowego im. Michała Kajki w Mrągowie, w związku z wejściem w życie nowej ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych: Pan Bogdan Kurta Starosta Mrągowski, Pani Otolia Siemieniec Burmistrz Miasta Mrągowo, Pan Piotr Jakubowski Burmistrz Miasta Mikołajki, Pani Agnieszka Kurczewska Wójt Gminy Piecki, Pani Anna Duda Zastępca Wójta Gminy Mrągowo, Pan Józef Maciejewski Wójt Gminy Sorkwity, Pan Tadeusz Tyczyński Przewodniczącym Rady Miejskiej w Mrągowie, Pan Sławomir Olender Przewodniczący Rady Gminy Mrągowo Pani Jadwiga Osiecka Sekretarz Urzędu Miejskiego w Mrągowie, Pani Joanna Wróbel Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Mikołajki oraz radni Rady Powiatu Mrągowskiego.

Szpital Powiatowy im. Michała Kajki w Mrągowie reprezentowała Pani Halina Sarul Dyrektor, Pani Brygida Schlueter-Górska Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjno-Prawnych, Pani Anna Berak-Mosiej Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa oraz Pani Wioletta Podlaska - Członek Rady Społecznej Szpitala Powiatowego im. M. Kajki w Mrągowie.

W spotkaniu również uczestniczyli przedstawiciele Pomorskich Centrów Kardiologicznych S.A. w Gdańsku Pan dr n. med. Radosław Targoński Prezes Zarządu i Pan Andrzej Targoński Dyrektor ds. technicznych. Udział wziął także prof. dr hab. med.  Andrzej Rynkiewicz Kierownik Klinicznego Centrum Kardiologii Akademickiego Centrum Klinicznego - Szpitala Akademii Medycznej w Gdańsku.

Podczas spotkania Pan Andrzej Targoński dokonał prezentacji Pomorskich Centrów Kardiologicznych S.A. w Gdańsku oraz przedstawił szeroką ofertę usług z zakresu kardiologii inwazyjnej m.in. procedury: koronografii, koronaroplastyki i elektrofizjologiczne oraz zabiegi na tętnicach udowych, szyjnych i kręgowych. Poinformował również, że Pomorskie Centra Kardiologiczne S.A. w Gdańsku podpisały, w dniu 02.08.2011r., umowę ze Szpitalem Powiatowym im. Michała Kajki w Mrągowie na otworzenie Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej.

Pani Halina Sarul oraz Pani Anna Berak-Mosiej dokonały prezentacji Szpitala Powiatowego im. M. Kajki w Mrągowie, przedstawiły zakres działalności szpitala oraz obecną sytuację finansową szpitala.

W trakcie spotkania omawiano możliwe kierunki rozwoju Szpitala Powiatowego im. Michała Kajki w Mrągowie w świetle nowej ustawy o działalności leczniczej. Starosta Mrągowski zaproponował, aby dyskusja ws. przekształcenia szpitala, została również kontynuowana na posiedzeniach poszczególnych rad gmin, w których wraz z Dyrektor H. Sarul chętnie będą uczestniczyć i analizować różne propozycje dotyczące przekształceń w szpitalu.

Odwiedziny [+/-]
Dzisiaj: